Borelioza – stawiamy na edukację. Przyjdź na spotkanie!

Ulotka dotycząca profilaktyki chorób odkleszczowychW październiku odbędą się spotkania edukacyjne dla mieszkańców powiatu nowosolskiego dotyczące profilaktyki chorób odkleszczowych. To jedne z elementów programu zdrowotnego, który realizuje Powiat Nowosolski.

Borelioza jest najczęstszą chorobą odkleszczową występującą w Polsce, od kilku lat obserwuję się tendencję wzrostową liczby rejestrowanych zachorowań. Dlatego warto wiedzieć, jak się przed nią chronić.
W dniach 5-7 października we wszystkich gminach powiatu nowosolskiego odbędą się bezpłatne spotkania edukacyjne, podczas których mieszkańcy będą mogli uzyskać cenną wiedzę dotycząca chorób odkleszczowych.

Dodatkowo w Nowej Soli (7 października 2023) odbędzie się piknik medyczny. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z darmowych badań np. poziomu cukru we krwi, badania oczu, spirometrii, wykrywania czerniaka. W programie także edukacja dotycząca chorób odkleszczowych oraz strefa FUN dla dzieci.