Będzie kolejna ścieżka rowerowa – tym razem do Siedliska

Projekt dotyczący budowy ścieżki rowerowej Nowa Sól – Siedlisko otrzymał rządowe wsparcie. W ramach 8 edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład otrzymaliśmy 7 911 900 zł dofinansowania na realizację tej inwestycji.

Spotkanie z rowerzystami w Zamku Karolat na temat ścieżki Nowa Sól - Siedlisko Z roku na rok przybywa ścieżek rowerowych w powiecie nowosolski. Po Kolej na rower do użytku została oddana ścieżka relacji Nowa Sól – Zatonie. W ubiegłym roku w trybie zaprojektuj-wybuduj rozpoczęła się inwestycja dotycząca budowy ścieżki z Kiełcza do Bytomia Odrzańskiego, a już w kolejce czekają kolejne projekty tj. Nowa Sól – Kiełcz oraz Nowa Sól – Siedlisko. O tej ostatniej ścieżce Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska oraz Radny Marcin Kula opowiadali rowerzystom podczas ostatniego rajdu rowerowego RIDE.BIKE – Poznaj nasz powiat.

Jeszcze kilka dni temu rozmawialiśmy o planach, tymczasem informacja o pozyskanym dofinansowaniu sprawia, że mamy zielone światło do ich realizacji. Obecnie trwają już prace nad dokumentacją techniczną.

– Pomysł na taką ścieżkę zrodził się w mojej głowie ponad 3 lata temu podczas zwykłej, niedzielnej eskapady rowerowej po okolicach Siedliska. Potem pierwsze spotkania, rozmowy… Z czasem powstawały projekty koncepcyjne, uzgodnienia, projekt techniczny… Nie było łatwo, ale cierpliwość popłaca. Powiat Nowosolski stanął na wysokości zadania i mam nadzieję (pozostanie wyłonienie wykonawcy), że w przyszłym roku pojedziemy rowerem nową trasą do Nowej Soli a nawet Zielonej Góry – cieszy się Radny Powiatu Nowosolskiego Marcin Kula.