Pobiegną w mikołajkowych czapkach

Już w niedzielę o godz. 15.00 Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak da sygnał do startu i rozpocznie Charytatywny Bieg Wigilijny dla Oli Łuczak.

Od 13.00 w sali przy Placu Floriana, gdzie będzie mieściło się biuro zawodów, zawodnicy mogą odebrać swoje numery startowe, mikołajkowe czapeczki i niespodzianki. O 14.45 rozpocznie się rozgrzewka dla biegaczy, a o 15.00 start. Do pokonania będzie dystans ok. 5 kilometrów (limit czasu to 1 godzina). Każdy, kto ukończy bieg otrzyma po przekroczeniu linii mety pamiątkowy medal. Natomiast najlepsi dostaną puchary i upominki podarowane przez Starostę Nowosolskiego, który objął bieg patronatem.

Przebieg trasy: Pocztowa, Plac Floriana, Aleja Wolności, Portowa, Korzeniowskiego, Żwirki i Wigury, Plac Solny, Krzywa, Fabryczna, Bohaterów Getta, Witosa, Parafialna, Dąbrowskiego, Wyspiańskiego, Hutnicza, Żeromskiego, Reja, Drzewna, Piłsudskiego, Wesoła, Kościuszki, Waryńskiego, Zjednoczenia, Plac Wyzwolenia, Moniuszki.

Na tych odcinkach na czas biegu będzie wstrzymany całkowicie ruch pojazdów. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia i proszą o wyrozumiałość oraz stosowanie się do poleceń zabezpieczających.