W podziękowaniu za Święto Bzów

Wiceprezes Zarządu Karolat Marcin Kula podziękował Staroście Nowosolskiemu Waldemarowi Wrześniakowi za wszelką pomoc przy organizacji Święta Bzów, które odbyło się 8 maja br. w Siedlisku. Impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej osób, zarówno z całego Powiatu Nowosolskiego, jak i Województwa Lubuskiego, a zdarzają się i goście z całej Polski. Na spotkaniu podsumowano tegoroczne święto, rozmawiano również o tym, jak można uatrakcyjnić imprezę w kolejnych latach. W spotkaniu uczestniczył również Andrzej Smoluk z Wydziału Inwestycji, Funduszy Pomocowych i Promocji – koordynator polsko-niemieckiego projektu pt .„Dziedzictwo Schönaichów – kultywowanie dawnych tradycji na pograniczu polsko-brandenburskim”, którego Powiat Nowosolski był głównym beneficjentem. Warsztaty artystyczne zorganizowane w ramach projektu obyły się właśnie podczas Święta Bzów, co jeszcze bardziej uatrakcyjniło to wydarzenie.