Podróż w przeszłość regionu – książka, wykład i wystawa

Promocja nowego wydawnictwa poświęconego średniowiecznej historii regionu, prelekcja oraz finisaż w Muzeum Miejskim w Nowej Soli wystawy cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Promocja nowego wydawnictwa poświęconego średniowiecznej historii regionu, prelekcja oraz finisaż w Muzeum Miejskim w Nowej Soli wystawy cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Średniowieczna historia Księstwa Głogowskiego to temat na scenariusz pełnego napięcia i dramaturgii filmu przekonywał podczas prelekcji „Małe miasta w środku wielkiej Europy – dramat z końca średniowiecza w kilku aktach” dr Tomasz Andrzejewski.
Spotkanie w Muzeum Miejskie w Nowej Soli, w którym uczestniczyli Starosta Nowosolski – Iwona Brzozowska oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Andrzej Dela, było okazją do promocji wydawnictwa “Dziedzictwo kulturowe średniowiecza w powiecie nowosolskim”, które pokazuje jak bogata w wydarzenia przeszłość regionu wpłynęła na jego rozwój i ukształtowanie sieci osadniczej. Publikację wydano przy wsparciu Powiatu Nowosolskiego.
Wystawa w muzeum będzie dostępna do końca kwietniaWarto również podkreślić, że przy jej tworzeniu z muzeum współpracowali pracownicy starostwa m. in. Mirosława Kochańska – Powiatowy Konserwator Zabytków oraz regionalista, blogger Dominik Kwaśniak z Wydziału Administracji Budowlanej.
Uczestnicy spotkania zostali również zaproszeni na finisaż wystawy poświęconej średniowiecznym dziejom naszego regionu.