Radni zgodzili się na większe dofinansowanie do ścieżki

Budowa ścieżki rowerowej relacji Nowa Sól – Niedoradz – Zatonie ma kosztować 19 749 559 zł – to najniższa oferta jaka została złożona w postępowaniu przetargowym. Mimo wysokiego dofinansowania z rządowego programu Polski ład– 11,7 mln zł i deklaracji finansowych naszych Partnerów do realizacji zadania brakowało nam jeszcze 7 mln zł. W realizacji tego partnerskiego projektu nie pozostaliśmy jednak sami.

Mapa z oznaczeniem trasy Nowa Sól - Niedoradz - ZatonieNasi partnerzy zadeklarowali, że przekonają swoje Rady do znalezienia dodatkowych środków na realizację tej inwestycji. Tak właśnie się stało. Podczas majowych sesji decyzję o zwiększeniu dofinansowania podjęli już Radni Gminy Otyń, Miasta Nowa Sól i Zielonej Góry.

Na majowej sesji uchwałę dotyczącą zwiększenia kwoty na budowę ścieżki podjęła również Rada Powiatu Nowosolskiego. Oznacza to tyle, że mamy potrzebne pieniądze na realizację naszego wspólnego ścieżkowego planu.

– Dziękuję naszym Partnerom projektowym i Radnym za podjęcie tej ważnej decyzji. Cieszę się, że idea łączenia ścieżek rowerowych dwóch powiatów jest konsekwentnie realizowana – podkreśla Starosta Iwona Brzozowska.