Światowy Dzień Konsumenta

15 marca obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta, którego celem jest podnoszenie świadomości konsumentów na temat ich praw. Powiatowy Rzecznik Konsumentów Katarzyna Kwiatkowska zaprasza mieszkańców powiatu nowosolskiego do kontaktu oraz udziału w wydarzeniach on-line, które dedykowane są konsumentom.

Grafika z informacją o światowym dniu konsumenta oraz pracy Powiatowego Rzecznika KonsumentówŚwiatowy Dzień Konsumentów to święto nas wszystkich. Warto pamiętać, że jako konsumenci mamy swoje prawa, które chronią nas przed nieuczciwymi praktykami.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów zaprasza do kontaktu mieszkańców powiatu nowosolskiego. Rzecznik konsumentów może reprezentować konsumentów w sporze z przedsiębiorcami we wszystkich sprawach konsumenckich. Biuro Rzecznika znajduje się w Starostwie Powiatowym w Nowej Soli. Z uwagi na pandemię zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail. Rzecznik Konsumentów zachęca również do udziału w wydarzeniach on-line, które podnoszą świadomość konsumencką i pozwalają uniknąć wielu problemów.

W tym roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował m.in.: wideoczaty z ekspertami przez cały tydzień, codziennie od godz. 12:00, interaktywne narzędzie edukacyjne – konsument.edu.pl oraz cykl porad na Twitterze (UOKiKgovPL).

ERIF Biuro Informacji Gospodarczej i Stowarzyszenie Aquila organizują konferencję on-line, której uczestnicy dowiedzą się gdzie szukać darmowej pomocy prawnej, jak wykorzystać działalność Biura Informacji Gospodarczej w zakresie przydatności usługi „sprawdzenia firmy” podczas zakupów online, a także jaki sposób zweryfikować informacje na swój temat w kontekście ochrony danych osobowych.

Konferencja odbędzie się on-line 15 marca br. w godz. 10.00 – 14.00. Rejestracja odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną https://erif.pl/kampanie/konferencja/