Komputery dla dzieci z rodzin zastępczych dotarły już do PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli zmieniło się w magazyn sprzętu komputerowego oraz środków ochrony osobistej. Projekt „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” wkroczył w kolejny etap realizacji.

75 komputerów wraz z oprogramowaniem, 33 urządzenia wielofunkcyjne oraz środki ochrony osobistej trafiły w ubiegłym tygodniu do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli. Ich zakup został sfinansowany w ramach programu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Powiat Nowosolski otrzymał na ten cel 253 365 zł.

W najbliższych daniach sprzęt oraz maseczki i płyny do dezynfekcji zostaną przekazane 49 rodzinom zastępczym z terenu powiatu oraz wychowankom Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Kożuchowie.