Przed nami rowerowa niedziela

Będzie ekologicznie, bo w tym dniu poruszamy się tylko na dwóch kółkach. Będzie też zdrowo i smacznie. Dla uczestników rajdu mamy słodkie zaproszenia na ścieżkę rowerową. A na pikniku na Przystani Kajakowej pojawi się rower, który potrafi ukręcić niezły koktajl. Jesteście ciekawi, co jeszcze dla Was przygotowaliśmy? Do zobaczenia w niedzielę!

W najbliższą niedzielę obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu w Powiecie Nowosolskim. Po raz 11. zachęcamy mieszkańców, aby świętowali go z nami. Zostaw samochód na parkingu i „Wsiądź na rower!” – to hasło imprezy.

Część pierwsza – rajd

Zapraszamy 22 września na rajd rowerowy. Spotykamy się od godz. 10.30 na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Nowej Soli. Dla osób, które zarejestrują swój udział w rajdzie mamy drobną niespodziankę – ciastko, które jest zaproszeniem na ścieżkę rowerową budowaną w ramach projektu „Kolej na rower”.

O godz. 11.00 ruszamy na trasę. Do pokonania mamy 20 km. Zachęcamy, aby przejechać je dla Nowej Soli. Pobierzcie i włączcie aplikację „Rowerowa Stolica Polski”.

Uwaga kierowcy! Na trasie przejazdu mogą pojawić się utrudnienia w ruchu (tym bardziej zachęcamy, aby Dzień bez samochodu spędzić na dwóch kółkach).

Cześć druga – piknik

Meta rajdu znajduje się na Przystani Kajakowej w Nowej Soli. Tu mamy dla Was kolejne niespodzianki. Warsztaty rowerowe, konkurencje sportowo-rekreacyjne oraz stoiska przygotowane przez nasze szkoły – ZSP nr 2 i ZSP nr 4.

Nowością będzie rower, który kręci zdrowe koktajle. Oczywiście kręci, gdy my kręcimy. Komu po rajdzie starczy sił w nogach, będzie miał szansę przygotować sobie taki napój.

Na zakończenie imprezy planujemy losowanie nagród niespodzianek wśród uczestników rajdu.

Instrukacja bezpieczeństwa służb porządkowych