Zrzutka dla zrzutki czyli kolejna akcja z tomografem w tle

Ogromne zaangażowanie wolontariuszy i wielkie serca mieszkańców to siła akcji „Zrzutka dla zrzutki”, której finał odbył się 27 kwietnia w kożuchowskim Zamku. Dzięki hojności mieszkańców gminy Kożuchów podczas zbiórki na tomograf udało się uzbierać ponad 5,5 tys. zł.

W czwartek 2 maja Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska oraz Andrzej Staroszczuk z Komitetu Społecznego „Razem dla tomografu” spotkali się z wolontariuszami akcji „Zrzutka dla zrzutki” w Kożuchowie. Spotkanie było okazją do przekazania zebranych pieniędzy oraz podsumowania akcji w gminie Kożuchów.

W wolontariuszach siła

Akcja „Zrzutka dla zrzutki” rozpoczęła się w gminie Kożuchów w połowie kwietnia. Kolorowe puszki z kożuchowskim sercem trafiły do sklepów, salonów fryzjerskich, pizzerii i siłowni, gdzie każdy mógł wrzucić swój grosik. Do sołectw docierali również wolontariusze zaangażowani w akcję.

W sobotę 27 kwietnia w Centrum Kultury Zamek odbył się finał akcji. Tu również chętnych do pomocy nie zabrakło. Na scenie pojawili się mali artyście z przedszkoli, muzycy, wokaliści i trenerzy. Nie zabrakło pysznych ciast oraz licytacji fantów.

– Dla Nas najważniejsze jest to, że mogliśmy wspólnie z wieloma mieszkańcami dorzucić naszą małą cegiełkę do zakupu tomografu dla szpitala w Nowej Soli Wielkie podziękowania dla wszystkich mieszkańców naszej gminy Kożuchów, którzy Nam pomogli zebrać tą kwotę – podkreślał na stronie akcji Marcin Jelinek, radny i jeden z pomysłodawców przedsięwzięcia.

Czas podsumowania i podziękowania

5 613 zł i 13 groszy – to kwota, którą udało się uzbierać wspólnie mieszkańcom gminy Kożuchów. W czwartek pieniądze zostały przekazane Komitetowi Społecznemu „Razem dla tomografu”, który reprezentował Andrzej Staroszczuk.

Podziękowania dla wszystkich wolontariuszy za zorganizowanie i przeprowadzenie zbiórki w Kożuchowie złożyła również Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska.

– Bardzo dziękuję za każdą złotówkę. Wiele razy mówiłam już, że w tej akcji nie są najważniejsze kwoty, ale solidarność. Dziękuję mieszkańcom całej gminy za przychylność i udział w tej akcji. Szczególne ukłony kierują w stronę wolontariuszy, bo wiem ile pracy i zaangażowania wymaga przygotowanie i przeprowadzenie takiego przedsięwzięcia – podkreśla Starosta.