Nie żyje Małgorzata Lachowicz-Murawska. W czwartek ostatnie pożegnanie

Z ogromnym żalem przyjęliśmy informacje o śmierci Małgorzaty Lachowicz-Murawskiej, Starosty Powiatu Nowosolskiego kadencji 2006-2010. W czwartek w Nowej Soli odbędą się uroczystości pogrzebowe.

Małgorzata Lachowicz-Murawska fot. Tygodnik KrągMałgorzata Lachowicz-Murawska była Starostą Powiatu Nowosolskiego III kadencji oraz Radną Powiatu w latach 2010-2014. Do 2006 roku była dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli. Z kolei w latach 2012-2016 była zastępcą dyrektora Teatru Lubuskiego.

Kochała ludzi i sztukę. Zawsze angażowała się w działalność społeczną. Współorganizowała Nowosolski Orszak Trzech Króli, była współinicjatorką powstania „Ławeczki Ojca Medarda”, aktywnie działała w nowosolskim kole Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. We wspomnieniach współpracowników pozostanie uśmiechniętą, pełną energii i pomimo swojej choroby silną osobą.

– Wspaniała, ciepła Kobieta, która z taką samą pasją i zaangażowaniem potrafiła rozmawiać o literaturze jak z ludźmi podczas dożynek wiejskich. Emanowała dobrem i radością. Zawsze uśmiechnięta elegancka i gotowa do niesienia pomocy. Nie znałam Pani Gosi zbyt dobrze, ale taką ją zapamiętam. Cześć jej pamięci – Małgorzatę Lachowicz-Murawską wspomina Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska.

Małgorzata Lachowicz-Murawska zmarła w niedzielę 24 marca. W czwartek 28 marca odbędą się uroczystości pogrzebowe. O godz. 14.30 w kościele pw. Św. Antoniego w Nowej Soli rozpocznie się msza żałobna, a o godz. 15.30 odbędą się uroczystości pogrzebowe na cmentarzu przy ul. Wandy.

fot. Tygodnik Krąg