Nowosolska gala Lubuskiego Samarytanina

Sześciu laureatów odebrało statuetki „Lubuski Samarytanin”. Nagroda została przyznana po raz pierwszy. Uroczysta gala odbyła się w Nowej Soli.

W sobotę Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska wzięła udział w uroczystej gali wręczenia nagród „Lubuski Samarytanin”. Wśród znakomitych gości znaleźli się także ks. bp Tadeusz Lityński, ks. bp. Stefan Regmunt, wicewojewoda Wojciech Perczak, samorządowcy z terenu powiatu oraz województwa lubuskiego, przedstawiciele służb mundurowych, środowisk medycznych oraz stowarzyszeń, które zajmują się pomocą drugiemu człowiekowi.

Nagroda „Lubuski Samarytanin” została ustanowiona przez ks. bp. T. Lityńskiego na wniosek Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia. Przez wręczenie symbolicznych statuetek organizatorzy chcieli podziękować wszystkim tym, którzy działają na rzecz osób chorych i potrzebujących.

– Podczas pierwszego posiedzenia kapituły zgłoszono 19 wniosków. Po prezentacji poszczególnych sylwetek, wysunął się jeden wiodący wniosek: cudowne postacie, pełne altruizmu i bezinteresowności, pracują na co dzień wśród nas. Za to bardzo dziękujemy placówkom medycznym, stowarzyszeniom, pracownikom służby zdrowia i wolontariuszom – podkreślał ks. Tomasz Duszczak, diecezjalny duszpasterz chorych i służby zdrowia.

Kapituła wyłoniła sześciu laureatów w trzech kategoriach:

– w kategorii instytucje, stowarzyszenia, placówki medyczne nagrodę otrzymało Stowarzyszenie św. Brata Krystyna oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Osób z Zespołem Downa w Zielonej Górze;

– w kategorii pracownicy służby zdrowia nagroda trafiła do lekarzy – Włodzimierza JaniszewskiegoJacka Zajączka;

– w kategorii wolontariusz nagrodę otrzymały Ludwika Kaczmarczyk oraz Anna Budynek.

Uroczystą galę uświetnił występ Parafialnej Orkiestry Fermata Band pod dyrekcją Huberta Gajewskiego.