4 miliony na ul. Ogrodową w Bytomiu Odrzańskim

Infografika - RFRD dotacja 4 mln zł na rozbudowę ul. OgrodowejPowiat Nowosolski otrzymał 4 083 883 z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rozbudowę ul. Ogrodowej w Bytomiu Odrzańskim. Inwestycja na powiatowej drodze będzie realizowana w ramach porozumienia z Gminą Bytom Odrzański.

Rząd ogłosił wyniki naboru do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To program dedykowany samorządom na rozwój infrastruktury drogowej. W tej edycji Powiat otrzymał 60 proc. wsparcie na rozbudowę ul. Ogrodowej w Bytomiu Odrzańskim. Zadanie będzie obejmowało m.in. położenie nawierzchni, budowę chodników i zjazdów, przebudowę istniejących skrzyżowań oraz przebudowę oświetlenia.

To kolejne powiatowe zadanie na drodze 1435F, które będzie realizowane dzięki wsparciu RFRD. Przypomnijmy, że Powiat Nowosolski otrzymał 8,2 mln zł dofinansowania na rozbudowę drogi na odcinku Bytom Odrzański – Królikowice.