Wybierzemy najpiękniejszy wieniec dożynkowy w Powiecie

W tym roku gospodarzem Dożynek Powiatowych będzie Gmina Otyń. Impreza odbędzie się w sobotę 31 sierpnia. Jednym z nieodłącznych elementów Święta Plonów jest konkurs wieńców dożynkowych. Już dziś zapraszamy do udziału w tym konkursie. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 27 sierpnia.

Powiat Nowosolski i Urząd Gminy Otyń zapraszają Koła Gospodyń Wiejskich, Sołectwa oraz osoby prywatne do udziału w Konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy, który odbędzie się 31 sierpnia podczas Powiatowego Święta Plonów w Otyniu.

Materiały wykorzystane w tworzeniu wieńców muszą mieć związek ze Świętem Plonów – kłosy, ziarno, warzywa, owoce, kwiaty. Wieniec powinien mieć kształt korony, a jego wymiary nie mogą przekraczać wysokości 170 cm i szerokości 150 cm.

Każda gmina Powiatu Nowosolskiego może zgłosić od 1 do 3 wieńców. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są w Gminnym Ośrodku Kultury w Otyniu do 27 sierpnia. Wieńce należy dostarczyć do godz. 16.30 w dniu imprezy na boisko w Otyniu.

Konkurs powiatowy odbędzie się 31 sierpnia. Szczegóły w regulaminie i GCK w Otyniu.

REGULAMIN KONKURSU 2019