Z rowerzystami o ścieżce do Bytomia Odrzańskiego

Z inicjatywy Jarosława Inteka Radnego Powiatu Nowosolskiego na Bytomskich Błoniach odbyło się spotkanie dotyczące budowy ścieżki łączącej Bytom Odrzański z Nową Solą. O tym, że jest to ważna dla rowerzystów z naszego regionu świadczy obecność nie tylko bytomian, ale również nowosolan, którzy na miejsce spotkanie dotarli na swoich jednośladach.

Podczas spotkania na Bytomskich Błoniach przedstawiliśmy wybrany przebieg ścieżki– Cieszę się też, że są z nami przedstawiciele Bytomia Odrzańskiego – Burmistrz Jacek Sauter oraz Nowej Soli – Prezydent Jacek Milewski. Dziękuję również za obecność Przewodniczącemu Rady Powiatu Jarosławowi Suskiemu oraz Wiceprzewodniczącemu Andrzejowi Deli – to dzięki decyzjom Rady możemy finansować realizację takich projektów – mówiła Starosta Nowosolski – Iwona Brzozowska

W ubiegłym roku na zlecenie Powiatu Nowosolskiego powstał program funkcjonalno-użytkowy ścieżki. Pojawił się 4 warianty trasy, wybraliśmy jeden z nich i to właśnie na jego realizację udało się pozyskać 5,4 mln zł dofinansowania z Programu Polski Ład.

Podczas spotkania wspólnie z przedstawicielami Powiatowego Zarządu Dróg oraz firmy Archidrog Pracownia Projektowa Witold Orczyński, która przygotowała PFU, staraliśmy się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące proponowanego przebiegu trasy oraz realizacji zadania w trybie zaprojektuj – wybuduj.