Z powiatowego podwórka na stadiony

Aż 23 drużyn piłkarskich z Powiatu Nowosolskiego zmierzyło się w powiatowych eliminacjach Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce. Organizowany jest już od 20 lat.

Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Soli Aleksandra Grządko przywitały młodych piłkarzy podczas ceremonii otwarcia powiatowych eliminacji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

– Cieszę się bardzo z tak licznego udziału drużyn w tym turnieju. Jesteście dowodem na to, że młodych ludzi nie interesuje tylko czas spędzony przed komputerem. Macie wspaniałą pasję i dzięki niej możecie się rozwijać. Cieszę się również, że w turnieju biorą udział drużyny dziewcząt. Wszystkim wam życzę powodzenia i dobrej zabawy – mówiła Starosta Iwona Brzozowska.

W sportowych zmaganiach na stadionie spotkało się 23 drużyn z naszego powiatu, m .in. z Nowej Soli (SP nr 2, SP nr 5, SP nr 8), Przyborowa, Kolska, Mirocina Dolnego, Nowego Miasteczka, Bytomia Odrzańskiego oraz reprezentacja Akademii Falubaz.

Najlepsze drużyny będą reprezentowały Powiat Nowosolski na wojewódzkim, a może również na krajowym szczeblu turnieju piłkarskiego. Wielki finał XX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” już po raz siódmy rozegrany zostanie na stadionie PGE Narodowy.