Uroczysta chwila na sesji Rady Powiatu Nowosolskiego

Sukcesy naszych mieszkańców to powód do dumy.Podczas czerwcowej sesji Rady Powiatu Nowosolskiego uhonorowano młodą kickboxerkę Zuzannę Topór oraz organizatorów wydarzeń sportowych Międzynarodowego Turnieju Judo – Solanin oraz Powiatowej Olimpiady Młodzieży.

Bez wątpienia tak jest w przypadku Zuzanny Topór – mieszkanki Wierzbnicy (gmina Bytom Odrzański) oraz uczennicy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Elektryk, która w kickboxingu zdobyła wielokrotnie Mistrzostwo Polski, ale również złoto na Mistrzostwach Europy i w ostatnim czasie w Pucharze Świata w Budapeszcie. W imieniu rady i zarządu sukcesów Zuzannie pogratulowali Starosta Iwona Brzozowska oraz Przewodniczący Rady Jarosław Suski.
Gratulacje usłyszał również Dariusz Giedziun – pomysłodawca i twórca Solanin Cup “Young Europe” International Judo Tournament organizowanego przez Olimp JUDO Team – Pomarańczowi. Cieszymy się, że możemy wspierać tak duże i doskonale zorganizowane wydarzenie sportowe, które jest marką naszego powiatu.
Na słowa uznania zasługuje również wydarzenie, które w tym roku odbyło się po raz pierwszy – Powiatowa Olimpiada Młodzieży. W ramach projektu Nowosolada, który wspierany jest przez Powiat Nowosolski, odbyły się zawody, w których wzięło udział ponad tysiąc uczniów. Uroczysta sesja byłą okazją do złożenia podziękowań wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie tak dużego przedsięwzięcia.
Na sesji słowa gratulacji usłyszeli dyrektorzy szkół i nauczyciele zaangażowani w organizację Powiatowej Olimpiady MłodzieżySymboliczne słowo „dziękuję” usłyszeli dyrektorzy Aleksandra Grządko, Grzegorz Königsberg, Daniel Lesiewicz, Iwona Małczak i Irena Szwarc oraz nauczyciele wychowania fizycznego:
  • LO im KK Baczyńskiego w Nowej Soli – Radosław Abramczyk, Bogdan Janowski, Rafał Nowaka i Małgorzata Szymańska,
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego CKZiU “Elektryk” Nowa Sól – Piotr Dziug, Katarzyna Gosk, Mariusz Karpiński, Łukasz Kochański, Marlena Kochańska, Iwona Marciniec, Agnieszka Piwońska, Edward Szwec i Krzysztof Żygas,
  • ZSP nr 2 – Dariusz Giedziun, Aleksander Karimow, Danuta Leksycka i Leszek Świderski,
  • ZSP nr 4 w Nowej Soli – Marek Korzeniewski, Krzysztof Malinowski, Małgorzata Pałka i Zenon Szpigun,
  • ZSP nr 5 – Emil Kotecki i Arkadiusz Terlikowski. Na czerwcowej sesji gościliśmy przedstawicieli szkół.