Strażacy bezpieczni na pierwszej linii frontu

Na strażaków zawsze można liczyć, a oni mogą liczyć na nas. Starostwo Powiatowe w Nowej Soli przekazało jednostkom z całego powiatu środki ochrony osobistej. Dzięki profesjonalnym kombinezonom i maseczkom będą mogli bezpiecznie pomagać osobom chorym na koronawiusa.

Starosta Nowosolski, Komendant PSP oraz przedstawiciele jednostek, którzy odebrali pakiety ochronnePraca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów. Równie często jednostki zawodowe i ochotnicze wzywane są do innych zdarzeń np. udzielają pomocy medycznej, gdy w pobliżu nie ma wolnej karetki. Warto podkreślić, że to właśnie strażacy jako pierwsi odpowiedzieli na apel Starosty Nowosolskiego i zgłosili się do pomocy osobom chorym. Jednak trwająca pandemia koronawirusa jest dużym wyzwaniem w ich pracy. Dlatego Starostwo Powiatowe w Nowej Soli postanowiło odpowiedzieć na złożoną do urzędu interpelację Radnego Powiatowego Jarosława Intka oraz pismo komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli i przekazać środki ochrony osobistej jednostkom ochotniczym oraz zawodowym.

Do jednostek zostały przekazane kombinezony, ochraniacze na buty, maseczki oraz jednorazowe rękawiczki. Pakiety dla strażaków będą sukcesywnie uzupełniane.

Środki ochrony osobistej rafiły m. in. do OSP w Kożuchowie– W ostatnim czasie w obecności komendanta PSP Tomasza Dubera oraz Radnych Jarosława Intka i Andrzeja Staroszczuka, na co dzień Druhów Strażaków, mogłam przekazać środki ochrony osobistej. Docelowo pakiety ochronne trafią do wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu nowosolskiego. Po raz kolejny mogłam osobiście podziękować za gotowość do współpracy. Oby nigdy nie trzeba było z tej pomocy korzystać w szerszej skali. Niestety dynamiczna sytuacja epidemiologiczna w powiecie już zweryfikowała tę potrzebę – podsumowuje Starosta Iwona Brzozowska.