Sala gimnastyczna ma nowy dach

Dobiegają końca prace remontowe dachu i stropu na dawnym domu modlitwy zboru braci morawskich przy ul. Wróblewskiego w Nowej Soli. Zabytkowy budynek obecnie zaliczany jest do kompleksu obiektów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 „Nitki” i wykorzystywany jest jako sala gimnastyczna szkoły.

W ramach zadania, którego wykonawcą było Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane Robert Nortman ze Święciechowa i REMONDEK Sebastiana Gorczycy z Lipna wyremontowano strop między salą gimnastyczną a poddaszem nieużytkowym oraz wykonano remont dachu, polegający m.in. na całkowitej wymianie istniejącego pokrycia z dachówki, wzmocnieniu elementów konstrukcyjnych, demontażu i wymianie rynien, rur spustowych, impregnacji więźby dachowej, założeniu folii dachowej, zamocowaniu nowej dachówki ceramicznej, wykonaniu obróbek blacharskich oraz montażu płotków dachowych.

Na realizację inwestycji za 229 tys. zł, powiat otrzymał 30 tys. zł dofinansowania z budżetu województwa lubuskiego jako dotację celową na prace konserwatorskie przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na obszarze województwa lubuskiego.