Są pieniądze dla NGO. Wystarczy złożyć wniosek

Na jakie działania można otrzymać dotację w 2020 roku? Gdzie szukać informacji? Jakich błędów uniknąć we wniosku? I co to jest Generator eNGO? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczestnicy spotkania informacyjnego dla organizacji pozarządowych.

Blisko 20 lokalnych NGOsów wzięło udział w spotkaniu informacyjnym w Starostwie Powiatowym w Nowej Soli, które przygotowani przedstawiciele Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich oraz Departamentem Infrastruktury Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze.

Kasa z UE

Pierwsza część spotkania poświęcona było możliwościom pozyskania środków z funduszy europejskich. Stowarzyszenia nadal mają szansę na dotacje z UE w tym rozdaniu.

Więcej informacji można uzyskać w zielonogórskiej siedzibie Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich przy ul. Bolesława Chrobrego.

Konkursy dla NGO

W tym roku organizacje pozarządowe mogą liczyć także na wsparcie finansowe Urzędu Marszałkowskiego. Część konkursów już trwa m. in. z zakresu kultury, turystyki czy działań na rzecz seniorów. Harmonogram planowanych ofert konkursowych na 2020 roku można znaleźć w zakładce dla NGO na stronie lubuskie.pl.

Tematem, który szczególnie zainteresował uczestników, był nowy sposób składania wniosków. W 2020 roku wnioski do konkursów Urzędu Marszałkowskiego składane są za pośrednictwem platformy internetowej engo.org.pl. To narzędzie, które pozwala uniknąć błędów formalnych we wnioskach.

Spotkanie było również okazją do rozmowy na temat najczęściej popełnianych błędach we wnioskach, których w prosty sposób można uniknąć.