Rządowe miliony dla nowosolskiego szpitala

Powiat Nowosolski otrzymał ponad 3,6 mln zł w ramach kolejnego naboru do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Tym razem pozyskana kwota zostanie przeznaczona na doposażenia Wielospecjalistycznego Szpitala w Nowej Soli.

Budynek szpitala w Nowej Soli z lotu ptakaRządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. W ramach dwóch edycji programu Powiat Nowosolski otrzymał w ubiegłym roku ok. 4,3 mln zł na lokalne inwestycje.

W środę 31 marca 2021 r. zostały ogłoszone wyniki trzeciego naboru RFIL. Również tym razem na liście znalazł się wniosek złożony przez Powiat Nowosolski. 3 630 000 zł to kwota, która trafi do naszego Powiatu na doposażenie nowosolskiego szpitala.

– Projekt Powiatu zakłada zakupu wyposażenia do WS SPZOZ Nowa Sól:  nowy agregat prądotwórczy o mocy 1 MW, stoły operacyjne, aparaty do znieczuleń, sterylizator parowy. Inwestycja ma na celu zabezpieczenie w sprzęt niezbędny do prawidłowego funkcjonowania szpitala w zakresie ochrony zdrowia i życia, co ma kluczowe znaczenie nie tylko w czasie pandemii Covid 19 – mówi Starosta Iwona Brzozowska.

W ramach kolejnego konkursu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do województwa lubuskiego  trafiło 42 804 490,14 zł.

3 630 000 zł dla Powiatu Nowosolskiego z RFIL