Prawie 5 mln zł dofinansowania na dwie powiatowe drogi

– Dobra wiadomość dla mieszkańców Powiatu Nowosolskiego. Oba złożone przez Powiat wnioski do programu Funduszu Dróg Samorządowych otrzymały dofinansowanie – poinformowała Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska. Na przebudowę dróg w Miłakowie i Jesionie otrzymamy wsparcie w wysokości 70 proc. wartości inwestycji.

Rząd ogłosił informacje o podziale pieniędzy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Na liście znalazły się dwie powiatowe drogi, które otrzymały aż 70 proc. dofinansowania.

• „Przebudowa drogi powiatowej nr 1032F w m. Miłaków-etap II” – to drugi etap realizowanej w ubiegłym roku inwestycji w gminie Nowe Miasteczko, inwestycja skosztorysowana jest na 3 mln zł, dofinansowanie wyniesie 2,1 mln;
  • „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1022F Jesiona – Tatarki etap I” – wartość kosztorysowa tego zadania to 4 mln zł, dofinansowanie 2,8 mln zł.

– Obie inwestycje wspierane będą finansowo przez Samorządy, na których terenie znajdują się przebudowywane drogi- a wiec przez gminę Nowe Miasteczko i Kolsko – zapowiada Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska. – Pozostaje jedynie trzymać kciuki ,aby wszystkie działania przygotowawcze się udały, a ostateczne wyniki przetargów na wykonanie dróg były korzystne i mieściły się w realiach powiatowego budżetu – dodaje Starosta.