Powiat Nowosolski oficjalnie w Lubuskim Trójmieście

Członkowie Lubuskiego Trójmiasta przyjęli Powiat Nowosolski do swojego Stowarzyszenia. To początek nowej współpracy, ale przede wszystkim szansa na pozyskiwanie dotacji w nowej perspektywie unijnej i rozwój regionu.

Walne zebranie członków Lubuskiego TrójmiastaLubuskie Trójmiasto to stowarzyszenie, do którego należy osiem gmin z województwa lubuskiego: Czerwieńsk, Nowa Sól, Nowogród Bobrzański, Otyń, Sulechów, Świdnica, Zabór i
Zielona Góra. Wszystkie gminy członkowskie tworzą Zielonogórsko–Nowosolski Obszar Funkcjonalny (ZNOF), w oparciu o który będą realizowane inwestycje z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej 2021–2027.

W piątek 28 stycznia 2022 r. w Sulechowie odbyło się walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia, podczas którego podjęto uchwałę dotyczącą przystąpienia Powiatu Nowosolskiego do Lubuskiego Trójmiasta. W listopadzie uchwałę intencyjną w tej sprawie podjęli Radni Powiatu Nowosolskiego. Podczas sesji podkreślano, że przystąpienie do stowarzyszenia pozwoli na dalszy zrównoważony rozwój Powiatu oraz partnerską realizację zadań w ramach instrumentu Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT).

– Dziękuję wszystkim członkom Stowarzyszania za tę możliwość. Jestem przekonana, że nasza współpraca będzie się układała bardzo dobrze. Jeśli chodzi o ambitne cele wyznaczone przez Stowarzyszenie, myślę, że Powiat Nowosolski doskonale się w nie wpisuje i będziemy je wspólnie realizować – mówi Starosta Iwona Brzozowska.