Pierwsi goście na posiedzeniu Rady Seniorów

Członkowie Rady Seniorów Powiatu Nowosolskiego po raz kolejny spotkali się na obradach. Posiedzenie było okazją do rozmów na temat kierunków działań rady na najbliższe miesiące. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi poruszano również tematy związane z potrzebami seniorów.

Zgodnie z zapowiedziami Rada Seniorów nie marnuje czasu i przygotowuje się do pierwszych inicjatyw. W ubiegłym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Nowej Soli odbyło się kolejne spotkanie.

Oficjalne powitanie

Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska oraz Członek Zarządu Powiatu Sylwia Wojtasik wręczyły akty powołania do Rady Natalii Waluk, która reprezentuje Gminę Kolski oraz nowosolance Mirosławie Winieckiej z SERiI ZNP. Tym samym obie Panie oficjalnie dołączyły do grona radnych.

Starosta Iwona Brzozowska złożyła również Członkom Rady najlepsze życzenia z okazji trwającego XXI Lubuskiego Tygodnia Seniora.

Geriatria to podstawa

Na posiedzeniu pojawili się również pierwsi zaproszeni goście. Urszula Chudak, przewodnicząca Sejmiku Seniorów oraz Lubuskiej Rady Seniorów, podzieliła się z członkami nowosolskiej rady swoimi doświadczeniami z pracy w strukturach wojewódzkich.

Chudak przyznała, że prace Lubuskiej Rady Seniorów skupiają się wokół problemu dostępności osób starszych do lekarzy – szczególnie geriatrów. Od samego początku prowadzone są związane z tym starania.

Rozmawiano również o Lubuskiej Karcie Seniora, która trafiła już do tysiąca mieszkańców województwa.

Karta i CAS

Potrzebę utworzenia lokalnej Karty Seniora widzą również radni z Powiatu Nowosolskiego. Temat ten był poruszany z zaproszoną na posiedzenie Sekretarz Urzędu Miasta Natalią Walewską-Wojciechowską.

Członkowie Rady Seniorów dopytywali również o pracę nad Centrum Aktywności Społecznej. Sekretarz Miasta wyjaśniła, że projekt Centrum jest już przygotowany. W tej chwili Miasto szuka źródeł dofinansowania na jego realizację. Koszt tej inwestycji to aż 12 mln. zł.