Kto zajmie się przebudową drogi w Miłakowie?

Aż 9 wykonawców złożyło oferty w przetargu na przebudowę drogi powiatowej w Miłakowie. Wszytko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku uda się zrealizować drugi etap inwestycji na powiatowej drodze.

Przebudowa drogi powiatowej w Miłakowie rozpoczęła się już w ubiegłym roku. Etap pierwszy zakończył się jesienią. Na początku kwietnia został ogłoszony przetarg na realizację etapu drugiego. W terminie wpłynęło aż 9 ofert.

Najkorzystniejszą cenę zaproponowało Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Głogowa (1 868 437 zł). Najwyższa złożona oferta przekraczała 3 mln zł.

Więcej informacji w BIP

Wszyscy wykonawcy deklarują, że zadanie zostanie wykonane w ciągu 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

Zanim jednak poznamy ostateczne wyniki postępowania, komisja przetargowa przeanalizuje oferty pod względem formalno-prawnym.

Zadanie obejmuje ok. 1,2 km drogi. Prace prowadzone będą na odcinku od zakończenie etapu I do końca miejscowości. Wykonawca zajmie się poszerzeniem jezdni do 6 m oraz budową chodnika z kostki brukowej i pobocza wraz z niezbędną infrastrukturą.

– Powiat Nowosolski otrzymał na realizację tego zadania dofinansowanie z Fundusz Dróg Samorządowych. Finansowe wsparcie w wysokości 500 tys. złotych zadeklarowała również gmina Nowe Miasteczko – podkreśla Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska.