Kolejne rozporządzenie Wojewody. Cały powiat objęty strefą skażoną

W środę 4 grudnia Wojewoda Lubuski wydał kolejne rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu wschowskiego, nowosolskiego, zielonogórskiego, miasta Zielona Góra oraz powiatu żagańskiego i żarskiego. W Powiecie Nowosolskim teren skażony obejmuje już wszystkie gminy.

Obszar skażony ASF w Województwie Lubuskim obejmuje już 5 powiatów. Z godnie z informacją zawartą w najnowszym rozporządzeniu znajdują się w nim wszystkie gminy w Powiecie Nowosolskim. W poprzednim rozporządzeniu strefa nie obejmowała jeszcze gminy Nowe Miasteczko.

Określa się obszar skażony afrykańskim pomorem świń u dzików:

• – gmina Sława w powiecie wschowskim,
  • – gminy: Kolsko, Siedlisko, Otyń, Bytom Odrzański, Nowa Sól, Kożuchów i Nowe Miasteczko w powiecie nowosolskim,-gminy: Bojadła, Trzebiechów, Zabór, Kargowa, Babimost, Sulechów, Czerwieńsk, Świdnica, Nowogród Bobrzański w powiecie zielonogórskim,
  • – Miasto Zielona Góra,
  • – gminy: Brzeźnica i część gminy Żagań położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 12do granicy administracyjnej miasta Żagań, wyłączając miasto Żagań w powiecie żagańskim,
  • – gminy: Jasień i część gminy Żary położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 12do granicy administracyjnej miasta Żary, wyłączając miasto Żary, następnie na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 287do granicy gminy Jasień w powiecie żarskim.

Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego z dnia 4 grudnia 2019 r.