Kolejne Powiatowe „Koperty życia” czekają na seniorów

Już po raz drugi Powiat Nowosolski przygotował 1 300 „Kopert życia”, które mają trafić do osób starszych i samotnych. Prosty formularz, dotyczący stanu zdrowia, może uratować komuś życie. Nie zwlekaj, odbierz swój pakiet już teraz!

„Koperta życia – twoje zdrowie, twoje życie” to program Powiatu Nowosolskiego, który realizowany jest już drugi rok. W ramach zaplanowanych działań do najstarszych mieszkańców powiatu trafi kolejne 1300 pakietów „Koperta życia”.

Szkolenia i koperty

– W ramach programu zdrowotnego w tym roku odbędą się również szkolenia dla seniorów z pomocy przedmedycznej. Szkolenia planowane są we wszystkich gminach. O szczegółach będziemy informowali wkrótce – zapowiada Sylwia Wojtasik, Członek Zarządu Powiatu.

Tymczasem już teraz mieszkańcy powiatu powyżej 65 roku życia mogą się zgłaszać do punktów na terenie gmin, aby odebrać swoją „Kopertę życia”.

„Koperta życia” zawiera prosty formularz dotyczący stanu zdrowia, zażywanych leków oraz danych osób bliskich. To ważne informacje, które szczególnie w przypadku osób samotnych, mogą pomóc medykom podejmować trafne decyzje ratujące życie i zdrowie. Formularz należy wypełnić samemu i aktualizować go regularnie.

Odbierz i wypełnij

W skład „Koperty życia” Powiatu Nowosolskiego wchodzą:

– 2 formularze dotyczące stanu zdrowia wraz z plastikową kopertą,

– naklejka informacyjna na lodówkę,

– karta ICE,

– ulotka informacyjna.

Gdzie można otrzymać „Kopertę życia”:

LP.NAZWA GMINYADRES INSTYTUCJI, GDZIE MOŻNA POBRAĆ WNIOSKI
O WYDANIE PAKIETU „KOPERTA ŻYCIA”
1.Gmina

Otyń

1.    “VITA” Zespół Lekarza Rodzinnego, ul. Nowa 2,
67-106 Otyń2.    Wiejski Ośrodek Zdrowia, ul. Kochanowskiego 8A, 67-106 Niedoradz3.    Sklepik przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Otyniu, ul. Moniuszki 4, 67-106 Otyń.

4.    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Otyniu z siedzibą w Niedoradzu, ul. Kochanowskiego 8a, 67-106 Niedoradz

2.Gmina

Nowa Sól Miasto

1.    Urząd Miejski w Nowej Soli, ul. J. Piłsudskiego 12,