Kolej na rower – z naszą mapą będzie ciekawiej

Partnerzy projektu „Kolej na rower” intensywnie pracują nad mapką ścieżki rowerowej. Mapa będzie informowała nie tylko o przebiegu samej trasy od Sławocina do Stypułowa, ale przede wszystkim pokazywała możliwości jej urozmaicenia oraz miejsca, które warto zobaczyć w powiecie nowosolskim.

Do końca maja ma powstać mapa ścieżki rowerowej, która biegnie po trasie nieczynnej linii kolejowej nr 371 relacji Wolsztyn – Żagań w powiecie nowosolskim. Dla miłośników podróżowania na dwóch kółkach będzie to przewodnik po naszej rowerostradzie i okolicach.

Warto zobaczyć!

Mapka będzie zawierała informacje o przebiegu trasy czy miejscach postojowych, ale również zachęcała do poznawania powiatu.

– Z doświadczenia użytkownika ścieżki wiem, że czasami warto urozmaicić sobie przejazd, dlatego przygotowane zostaną alternatywne propozycje przejazdów tj. pętli, skrótów, odbić na całej długości ścieżki rowerowej od Sławocina do Stypułowa o różnych długościach od ok. 5 km do ok. 30 km, na które można zjechać ze ścieżki rowerowej i wrócić na nią. Trasy te będą o różnym stopniu trudności. Będzie ich ok. 20 – wyjaśnił Wicestarosta Waldemar Wrześniak. – Na trasie ścieżki rowerowej „Kolej na rower” postawione zostaną tablice informacyjne z numerem każdej alternatywnej trasy, poglądową mapką trasy, jej długością, orientacyjnym czasem przejazdu, wskazaniem dla jakich grup rowerzystów jest przeznaczona, rodzajem nawierzchni trasy – dodaje Wicestarosta.

Warto ją mieć!

Mapa ma być wydrukowana w liczbie 14 tys. egzemplarzy i trafi do pięciu gmin – partnerów projektu „Kolej na rower” oraz do organizacji turystycznych i niemieckich miast partnerskich.

– Opracowanie powstaje wspólnie z partnerami. Z uwagi, że 48 km ścieżki „Kolej na rower” jesteśmy w stanie przejechać bez mapy, ponieważ sama ścieżka nas poprowadzi, staraliśmy się uatrakcyjnić wydawnictwo dla potencjalnych użytkowników ścieżki – podkreśla Katarzyna Dzieńdziura, Naczelnik Wydziału Inwestycji, Funduszu Pomocowych i Promocji.

Przypominamy, że równolegle trwają prace nad logiem ścieżki rowerowej „Kolej na rower”. Już wkrótce przedstawimy efekt pracy nad tym elementem projektu.