„Kolej na rower…” na konferencji w Fürstenwalde

Projekt „Kolej na rower…”, który realizowany jest w Powiecie Nowosolskim, był jednym z tematów polsko-niemieckiej konferencji „Odra Velo”. Wydarzenie odbył się w związku z planowaną budową systemu informacji turystycznej dla rowerzystów na pograniczu.

Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska, Naczelnik Wydziału Inwestycji, Funduszy Pomocowych i Promocji Katarzyna Dzieńdziura oraz Radna Wojewódzka Beata Kulczycka gościły w Fürstenwalde na konferencji poświęcanej realizacji projektu „Odra Velo- Oder Velo”. Wydarzenie było okazją do promowania budowanej w Powiecie Nowosolskim ścieżki rowerowej.

Dobra praktyka

Naczelnik Wydziału Inwestycji, Funduszy Pomocowych i Promocji Katarzyna Dzieńdziura mówiła o tym, jak dzięki samorządowej współpracy doszło do realizacji tego projektu oraz o tym, jak wygląda dziś nasza ścieżka. Prezentacja była również okazją do przedstawienia planów Powiatu Nowosolskiego dotyczących kolejnych działań wokół naszej rowerostrady oraz możliwości związanych z rozbudową infrastruktury rowerowej w regionie.

Uczestnicy konferencji mieli również okazję wybrać się na “wycieczkę” po naszej ścieżce. Dwuminutowy filmik, który pokazuje część realizowaną inwestycję, wywołał burzę oklasków.

Pozytywne wrażenie

Prezentacja przygotowana przez Powiat Nowosolski spotkała się ze znakomitym odbiorem. Wiele osób pytało, kiedy inwestycja zostanie zakończona, które odcinki trasy są najciekawsze itp. Pasjonaci turystyki rowerowej już teraz zapowiadali wizytę w Powiecie Nowosolskim.

– Cieszy fakt, że zainteresowanie naszym projektem było spore i że mogliśmy go zaprezentować stronie niemieckiej jako dobrą praktykę działań partnerskich samorządów na rzecz rozwoju turystyki rowerowej w województwie lubuskim – podkreśla Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska.

Aplikacja i oznaczenie szlaków

Cieszy również fakt, że projekt „Kolej na rower…” wpisuje się w działania związane z promocji turystyki rowerowej na pograniczu polsko-niemieckim.

„Odra Velo- Oder Velo – Budowa systemu informacji turystycznej dla rozwoju infrastruktury rowerowej na pograniczu polsko- niemieckim” to przedsięwzięcie, dzięki któremu planowane jest zinwentaryzowanie ścieżek rowerowych, wyznaczenie szklaków oraz powstanie aplikacji adresowanej do rowerzystów.
Dofinansowanie projektu „Odra Velo” to blisko 1,9 mln euro.