Uczciliśmy rocznicę zakończenia II wojny światowej

Pod Pomnikiem Bohaterom Walk o Polskę odbyła się dziś uroczystość z okazji 79. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem złożył Starosta Mariusz Stokłosa, Członkowie Zarządu Sylwia Wojtasik i Adrian Hołobowicz oraz Radny Powiatu Nowosolskiego Konrad Ratajczak.

W uroczystym wydarzeniu wzięły również udział delegacje Miasta Nowa Sól, Zarządu Województwa Lubuskiego, jednostek miejskich i powiatowych, policji, straży pożarnej, szkół, organizacji, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy. Obchody rocznicy uświetniła MOD “Elektryk” – Młodzieżowa Orkiestra Dęta “Elektryk” w Nowej Soli
Obchodzona dziś rocznica związana jest z podpisaniem aktu bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy. To wydarzenie z 8 maja 1945 roku przypieczętowało zakończenie trwającej blisko 6 lat najbardziej krwawej i okrutnej wojny w historii świata.

Niestety dla wielu państwa klęska Niemiec nie oznaczała odzyskania wolności. W wyniku ustaleń „wielkiej trójki” Polska odrodziła się jako państwo niesuwerenne pozostające w strefie rosyjskich wpływów. Mimo tego faktu Narody Dzień Zwycięstwa jest ważna datą w trudnej historii Narodu Polskiego i zasługuje na upamiętnienie.