Kolej na rower 2? Dzielimy się doświadczeniem z żagańskimi samorządowcami

Czy nasza ścieżka rowerowa na nasypie wału kolejowego zainspiruje kolejne gminy? Czy jest szansa na bezpieczne rowerowe trasy łączące Powiat Nowosolski z Żaganiem? Wszystko wskazuje na to, że w temacie infrastruktury rowerowej w naszym regionie nie usłyszeliśmy jeszcze ostatniego słowa.

W poniedziałek 27 stycznia w starostwie odbyło się spotkanie dotyczące planów budowy ścieżki rowerowej na nasypie nieczynnej linii kolejowej nr 371.

Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska i Prezydentem Nowej Soli Jacek Milewski spotkali się z samorządowcami z Powiatu Żagańskiego – Wójtem Brzeźnicy Jerzym Adamowiczem, Burmistrzem Żagania Andrzejem Katarzyńcem oraz reprezentującymi Gminę Wiejską Żagań Sekretarz Danutą Michalak i Kierownikiem Referatu Gospodarki Komunalnej, Rozwoju i Nieruchomości Jerzym Wojnarem.

W spotkaniu uczestniczyli również Naczelnik Wydziału Inwestycji i Funduszy Katarzyna Dzieńdziura oraz Kierownik Powiatowego Zarządu Dróg Wiesław Staruch.

– Choć nasi Samorządowi Przyjaciele z powiatu żagańskiego są dopiero na początku drogi, to nasze doświadczenia mogą być pomocne w szybszym jej pokonaniu. Mocno trzymamy kciuki za powodzenie tej partnerskiej inwestycji, która wydłuży i jeszcze bardziej uatrakcyjni naszą rowerostradę – podkreśla Starosta Iwona Brzozowska.