Klubowe zajęcia w WTZ. Powiat podpisał umowę z PFRON na dofinansowanie

– Powiat Nowosolski po raz pierwszy przystąpił do programu zajęć klubowych w Warsztatach Terapii Zajęciowej – informuje Członek Zarządu Sylwia Wojtasik. Nowa forma rehabilitacji społecznej będzie skierowana do osób niepełnosprawnych, które oczekują na miejsce w placówce.

Powiat Nowosolski podpisał umowę z PFRON na Zajęcia klubowe dla WTZWarsztat Terapii Zajęciowej w Nowej Soli działają już od ponad 15 lat i wciąż poszerzają swoją ofertę dla osób niepełnosprawnych z terenu naszego powiatu. Uruchomioną w tym roku nowością mają być zajęcia klubowe. Ta forma rehabilitacji skierowana jest do osób oczekujących na przyjęcie do WTZ.

– Powiat Nowosolski po raz pierwszy przystąpił do programu zajęć klubowych w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Dostaliśmy na ten cel ponad 50 tys. zł. Bardzo się cieszę, ponieważ to wsparcie pozwoli kolejnym osobom aktywnie spędzać czas i korzystać z oferty przygotowanej przez nasz WTZ – mówi Członek Zarządu Powiatu Sylwia Wojtasik.

Pieniądze na realizację projektu udało się pozyskać z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W poniedziałek 17 stycznia Starosta Iwona Brzozowska, Członek Zarządu Powiatu Sylwia Wojtasik oraz Skarbnik Emil Chwiałkowski podpisali umowę z Andrzejem Gonią, dyrektor Lubuskiego Oddziału PFRON. W tym przełomowym dla nowosolskiego WTZ wydarzeniu wzięła udział także Elżbieta Płomińska, szefowa stowarzyszenia Pomóż nie będę sam, które prowadzi WTZ w Nowej Soli.

Z rehabilitacji w ramach programu „Zajęcia klubowe w WTZ” mogą korzystać uczestnicy warsztatów, którzy weszły na rynek pracy lub osoby niepełnosprawne przed rozpoczęciem procesu rehabilitacji w warsztacie terapii zajęciowej. Program sprzyja aktywnemu wspomaganiu osób niepełnosprawnych, utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznym i zawodowym.