Karta seniora i dom dziennego pobytu

Problemy seniorów z Nowej Soli – to jeden z tematów ostatniego posiedzenia Rady Seniorów Powiatu Nowosolskiego. Wiele samorządów wprowadziło na swoim terenie udogodnienia dla osób starszych. Czy na podobne wsparcie mogą liczyć również nasi seniorzy? Na pytania przedstawicieli rady odpowiadały Wiceprezydent Nowej Soli Natalia Walewska-Wojciechowska oraz Naczelnik Wydziału Społecznego Karina Jarosz.

Na lipcowe  posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Nowosolskiego zostały zaproszone Wiceprezydent Natalia Walewska-Wojciechowska oraz Naczelnik Wydziału Społecznego Karina Jarosz, które opowiadały o planach nowosolskiego magistratu dotyczących wsparcia seniorów.

Karta Seniora

Karta Seniora to program zniżek, z którego mogą korzystać osoby starsze. Rada Seniorów temat poruszała już kilka miesięcy temu. Miasto podjęło już działania, które zmierzają do wprowadzenia Karty na terenie Nowej Soli.

– Chcemy, żeby procedura zgłoszenia była łatwa i dostępna dla każdego – podkreśla Wiceprezydent Natalia Walewska-Wojciechowska.

Nowosolska Karta Seniora ma być przede wszystkim lokalna. Nowosolski magistrat planuje ją wprowadzić w 2021 roku.

Dom Dziennego Pobytu

Na początku przyszłego roku w budynku dawnego gimnazjum przy ul. Kasprowicza powstanie obiekt dedykowany seniorom. Już dziś Naczelnik Wydziału Społecznego Karina Jarosz zachęca nowosolskich seniorów do zainteresowania się tym miejscem. Nabór uczestników planowany jest na przełom listopada i grudnia.

– Z Domu Dziennego Pobytu skorzysta 30 seniorów. W ramach pobytu będą mieli zagwarantowaną aktywność sportową, fachową opiekę opiekunów oraz pielęgniarki. Do dyspozycji będzie sala komputerowa, przestronna jadalnia, sale do odpoczynku oraz pomieszczenia klubowe – wymienia Naczelnik Karina Jarosz.

W drugim etapie planowane jest dostosowanie obiektu do potrzeb i funkcjonowania organizacji pożytku publicznego.