Jesteś ozdrowieńcem. Zostań wolontariuszem w DPS!

Wejście do Domu Pomocy Społecznej w KożuchowieChorowałeś na koronawirusa? Chcesz pomagać innym? Zgłoś się do wolontariatu ozdrowieńców. Osoby, które przechorowały COVID-19, jako ozdrowieńcy mogą wspierać domy pomocy społecznej w opiece nad mieszkańcami.

W odpowiedzi na apel Wojewody Lubuskiego Powiat Nowosolski zachęca ozdrowieńców do podjęcia wolontariatu w domach pomocy społecznej. Na wsparcie liczą również mieszkańcy oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie.

Wspieraj seniora

Świadczona przez wolontariuszy pomoc może obejmować

• rozmowy z mieszkańcami
  • podawanie posiłków
  • organizowanie zajęć dla mieszkańców
  • wsparcie pracowników w opiece nad mieszkańcami
  • zajęcia/czynności porządkowe
  • inne w zależności np. od kwalifikacji

Wypełnij formularz

Wolontariusze ozdrowieńcy mogą się rejestrować na stronie www.wspierajseniora.plDo wolontariatu może dołączyć każdy, kto koronawirusa ma już za sobą (zakończył izolację i nie ma objawów zakażenia) oraz ma potwierdzoną wcześniej obecność wirusa SARS-CoV-2 za pomocą badania PCR lub testem antygenowym.

Praca w ramach wolontariatu będzie się odbywała z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Wolontariusze będą musieli stosować się do zasad i rekomendacji, które dotyczą pracowników DPS. Wszystko po to, aby zminimalizować możliwość rozpowszechnienia wirusa SARS-CoV-2 i innych chorób sezonowych na terenie placówki.

Wolontariusze – ozdrowieńcy mogą zgłaszać chęć pomocy, wypełniając formularz na stronie www.wspierajseniora.pl.