Do Buczkowa po równym asfalcie

Powiat Nowosolski może się pochwalić kolejną drogą. Właśnie dobiegły prace na trasie z Lubięcina do Buczkowa.

Na odcinku 3,6 km drogi powiatowej nr 1024F został położony nowy dywanik asfaltowy. Zmiany ucieszą nie tylko mieszkańców Buczkowa, ale również innych miejscowości. Droga z Lubięcina do Buczkowa łączy gminę wiejską z Pyrnikiem i Bojadłami, a w przyszłości trasa będzie prowadziła do mostu w Milsku.

Przebudowę drogi nr 1024F udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Warto dodać, że inwestycja była realizowana w ramach porozumienia finansowego z gminą wiejską Nowa Sól. Wartość inwestycji to 1 800 tys. zł.