83. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września Pod Pomnikiem Bohaterom Walk o Polskę odbyła się uroczystość z okazji 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele samorządów Powiatu Nowosolskiego i miasta Nowa Sól, lokalnych organizacji, jednostek organizacyjnych, szkół oraz mieszkańcy.

Delegacja Powiatu Nowosolskiego złożyła kwiaty pod Pomnikiem Bohaterom Walk o Polskę– Składamy dziś hołd wszystkim ofiarom II wojny światowej. Kierujemy słowa wdzięczności do obrońców naszej Ojczyzny – naszych rodaków, którzy walczyli na wielu frontach Europy i świata, sprzeciwili się okupantowi, odnieśli rany w walce, cierpieli głód i prześladowanie. To Oni zapłacili najwyższą cenę za wolną i niepodległą Polskę. Jesteśmy im wdzięczni za odwagę i poświęcenie – mówiła podczas uroczystości Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska.

1 września 1939 roku to szczególna data w historii naszego narodu. 83. lata temu właśnie w Polsce rozpoczęła się jedna z najokrutniejszych i najbardziej krwawych wojen w historii świata. Wojska hitlerowskie doszczętnie zbombardowały pogrążony we śnie Wieluń, o godzinie 4:45 ostrzał z pancernika Schleswig-Holstein obwieściły światu II wojnę światową, atakując składnicę wojskową na Westerplatte.