13 maja Półmaraton Solan

38. Półmaraton SolanW sobotę 13 maja wystartuje 38. Półmaraton Solan im. Romana Terlikowskiego. Nowosolski bieg jest jednym z najstarszych w Polsce.

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie elektroniczne na stronie super-sport.com.pl do 7 maja. Limit zgłoszeń 500 uczestników.

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki zostaną uhonorowani w kategorii generalnej i 9 kategoriach wiekowych. Jak co roku w ramach dodatkowej klasyfikacji Mistrzostwa Powiatu Nowosolskiego zostaną również nagrodzeni zawodnicy i zawodniczki z powiatu.

Powiat Nowosolski wspiera organizację tego wydarzenia. Patronat nad 38. Półmaratonem Solan objęła Starosta Iwona Brzozowska.

Trasa biegu:

Przebieg trasy: ul. Aleja Wolności (start), ul. Portowa, ul. Korzeniowskiego, ul. Żwirki i Wigury, ul. Bohaterów Getta, ul. Wandy, ul. Wyspiańskiego, ul. Wodna, ul. Kamienna, ul. Botaniczna, ul. Chrobrego > ul. Wodna, ul. Brzozowa, parking PSB Mrówka (nawrót), ul. Brzozowa, ul. Wyspiańskiego, ul. Wandy, ul. Bohaterów Getta, ul. Żwirki i Wigury, ul. Korzeniowskiego, ul. Portowa, ul. Aleja Wolności.

Imprezy towarzyszące

• od godz. 13.30 – 19.00 – Solan Sport Expo – strefa sportu
  • godz. 14.30 – „XXII Mini Bieg Solan” – biegi uliczne dla dzieci i młodzieży ze szkół powiatu nowosolskiego oraz marszobieg integracyjny “VIII Bieg na Przekór”,
  • ok. godz. 16.10 – losowanie nagród dla uczestników Mini Biegu Solan,
  • ok. godz. 19.00 – uroczysta dekoracja zwycięzców 38 Półmaratonu Solan,
  • ok. godz. 19.30 – losowanie nagród niespodzianek.

Więcej informacji oraz regulamin zawodów na stronie biegu.