Uroczysty akcent na marcowej sesji

Podczas XLIV sesja Rady Powiatu Nowosolskiego Zarząd oraz Radni Powiatu uhonorowali Lecha Urlickiego, Eryka Fusiewicza oraz Mariusza Żurowskiego. Ich osiągnięcia zawodowe i sportowe są powodem do domu i radości.

Podczas sesji został uhonorowany Lech Urlicki, nauczyciel z ZSP nr 2Lech Urlicki pracuje nieprzerwanie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej „Nitki” w Nowej Soli od 1995 r. To nauczyciel z ogromnymi sukcesami na konkursach województwa lubuskiego i rywalizacji ogólnopolskiej. Jego uczniowie z ZSP nr 2 23 razy zdobywali podium w konkursach w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp.  czy Wrocławiu w profesji gastronomicznej.

Tylko w tym roku w styczniu podopieczna Pana Urlickiego zajęła III miejsce w wojewódzkim finale na najlepszego cukiernika, natomiast w dniach 3-5 kwietnia 2022 r. uczniowie ZSP nr 2 „Nitki” prowadzeni przez Pana Urlickiego, po wygraniu międzywojewódzkiego konkursu, wystartują w ścisłym finale XXVII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz. Będę oni walczyć o tytuł najlepszego piekarza w Polsce!

Prywatnie Pan Lech również pozostaje wzorem. Od 17 lat biega, ma za sobą 52 maratony i 70 półmaratonów, w tym te po naszych pięknych polskich górach.

Radny Andrzej Staroszczuk przekazał gratulacje Erykowi Fusiewiczowi Na wniosek Radnego Andrzeja Staroszczuka został uhonorowany również Eryk Fursewicz. Eryk Mieszka w Mirocinie Górnym, jest tegorocznym maturzystom i znakomitym sportowcem. W lutym tego roku zdobył tytuł Halowego Mistrza Polski w skoku o tyczce i pokonując wysokość 4,65 m pobił swój życiowy rekord. Młodemu mistrzowi podczas sesji towarzyszył trener – Mariusz Żurowski.