Wakacje! Po pierwsze bezpiecznie. Po drugie aktywnie

Jak spędzić wakacje? Wychowankowie rodzin zastępczych z Powiatu Nowosolskiego mieli okazję poznać odpowiedź na to pytanie podczas warsztatów edukacyjno-integracyjnych „Bezpieczne wakacje na sportowo”. Organizatorem wydarzenia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli.

We wtorek na nowosolskiej Przystani Kajakowej odbyły się warsztaty pod hasłem „Bezpieczne wakacje na sportowo”. Warsztaty, których organizatorem był PCPR w Nowej Soli, dotyczyły bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz promocji sportu jako aktywnej formy wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas wakacji.

WOPR i rejs

Warsztaty rozpoczęły się od spotkania z ratownikami WOPR, który opowiadali o bezpiecznym odpoczynku nad wodą.

Dużą atrakcją były również rejsy galarem po Odrze. Dzieci miały okazje spojrzeć na nadodrzańską przyrodę i okolice portu z innej perspektywy.

Kajaki i zabawy

Rzeka to także potencjał dla kajakarzy. O potencjale tego sportu opowiadał trener Dariusz Cichocki oraz zawodnicy Kajakowego Klubu Sportowego Nowa Sól. Uczestnicy warsztatów mieli również okazje zobaczyć bazę KKS Nowa Sól.

Wakacje to również czas na zabawę, dlatego pracownicy PCPR przygotowali dla uczestników kilka gier i zabaw, które każdy może zorganizować na własnym podwórku np. malowanie kredą po chodniku.

Podziękowania

Pracownicy PCPR w Nowej Soli składają podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji warsztatów:

• MOSIR Nowa Sól za udostępnienie przystani Kajakowej oraz Mariny
  • Andrzeja Deli za opowieści o historii Nowej Soli i Odry podczas rejsów galarem
  • ratownikom WOPR Nowa Sól: Danielowi Jachacy Dominikowi Rachudała Patrykowi Gunther za pokaz ratownictwa rozmowę o bezpiecznych zachowaniach nad wodą
  • trenerowi KKS Nowa Sól Dariuszowi Cichockiemu za pozytywne zachęcanie dzieci do kajakarstwa oraz prezentacje sprzętu kajakarskiego.