INFORMACJE DLA OBYWATELI UKRAINY / ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Miejsca zakwaterowania dla obywateli Ukrainy (uchodźców wojennych) oraz środek transportu zapewnia wojewoda lubuski. Osoby, które nie przeszły przez punkty relokacyjne powinny się zgłosić do punktów informacyjnych na dworach kolejowych w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze.

INFORMACJE DLA OBYWATELI UKRAINY

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, które nie mają zagwarantowanego pobytu (nocowania) w Polsce mogą kontaktować się z recepcją. Tam otrzymają: informacje o pobycie w Polsce; wyżywienie; podstawową opiekę medyczną; miejsce wypoczynku. Następnie zostaną powiadomieni o tym, gdzie zostaną tymczasowo osadzeni. Wszyscy uchodźcy z Ukrainy mają dostęp do bezpłatnej opieki medycznej i polskich lekarzy  – informuje Lubuski Urząd Wojewódzki.

Informacje można uzyskać także:

• Całodobowa infolinia ogólnopolska +48 91 430 30 33
  • Całodobowa infolinia LUW – 95 785 18 59

Starosta Powiatu Nowosolskiego powołał powiatowego koordynatora ds. informacji dla uchodźców tel. 535 874 931, który również będzie udzielał aktualnych informacji dotyczącej pomocy obywatelom Ukrainy.

Ulotka