Zdrowo i kolorowo na pikniku zdrowia

Koktajlowy rower na Nowosolskim Pikniku ZdrowiaPo raz kolejny Powiat Nowosolski dołączył do Nowosolskiego Pikniku Zdrowia w Centrum Aktywności Społecznej w Nowej Soli. W radosnej atmosferze zabawy m. in. promowaliśmy nasze akcje zdrowotne, rozmawialiśmy o profilaktyce, pokazywaliśmy jak dbać o zdrowie i urodę.

Powiat Nowosolski postawił na owocowe szaleństwo. Każdy mógł wykręcić koktajl na naszym rowerze, przygotować owocowe szaszłyki, a dla dzieci przygotowaliśmy malowanki, krzyżówki i zagadki.

Powiatowa Ekipa - pracownicy Starostwa Powiatowego w Nowej Soli zaangażowani w NPZNa naszym stoisku udzielaliśmy również informacji dla osób z niepełnosprawnościami, które posiadają orzeczenia lub się o nie starają. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli przygotowało informację na temat rodzicielstwa zastępczego. Na stoisku Wielospecjalistycznego Szpitala w Nowej Soli można było zbadać cukier i ciśnienie, a uczennice ZSP nr 2 promowały medyczne kierunki kształcenia i wykonywały zabiegi na dłonie.