Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej

19 maja br. na strzelnicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Kożuchowie, zgodnie z wieloletnią już tradycją odbyły się Powiatowe Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej. Adresatem rozgrywek strzeleckich byli uczniowie szkół i organizacji młodzieżowych powiatu nowosolskiego. Do współzawodnictwa przystąpiło sześć gotowych do rywalizacji drużyn uczniowskich. Organizatorem przedsięwzięcia cieszącego się od lat dużym zainteresowaniem były władze Uczniowskiego Klubu Sportowego “BERYL” oraz Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju z siedzibą w Nowej Soli. Zawody stanowiły dla uczestników fantastyczną okazję do sprawdzenia posiadanych umiejętności strzeleckich. W takich okolicznościach liczą się niewątpliwie koordynacja wzrokowo – ruchowa, siła i synchronizacja ruchów oraz właściwa postawa strzelecka. Wszystko to starali się zaprezentować w jak najlepszym wydaniu startujący w konkurencji karabinek pneumatyczny strzelcy.

W wyniku przeprowadzonej na wysokim poziomie zdrowej, sportowej rywalizacji wyłonione zostały następujące miejsca drużynowe:
I miejsce – drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. Leszka Kołakowskiego z Kożuchowa
II miejsce – drużyna Sekcji Strzeleckiej UKS „Beryl” z Kożuchowa
III miejsce – drużyna CKZiU „ Elektryk” z Nowej Soli
IV miejsce – drużyna Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z Nowej Soli
V miejsce – drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 “Spożywczak” z Nowej Soli
VI miejsce – drużyna Zespołu Szkół nr 1 z Nowego Miasteczka

W rozgrywkach indywidualnych w kategorii dziewcząt w grupie zwyciężczyń uplasowały się:
I miejsce – Ewelina MAKOWSKA (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 Kożuchów)
II miejsce – Anna SASIŃSKA (CKZiU „Elektryk” Nowa Sól)
III miejsce – Oliwia KOTLARSKA (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 Nowa Sól)

W rozgrywkach indywidualnych w kategorii chłopców w gronie zwycięzców znaleźli się:
I miejsce – Mateusz GADALSKI (Gimnazjum Samorządowe im. Jana Pawła II Kożuchów)
II miejsce – Łukasz JASIŃSKI (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 Kożuchów)
III miejsce – Mateusz KRUK (Publiczna Szkoła Podstawowa Ochla)
Tytuł Najlepszego Strzelca Zawodów otrzymała nasza uczennica Ewelina MAKOWSKA.
Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy „celnego oka” i życzymy dalszych sukcesów strzeleckich.