Zawodowcy uczą się na e-kursach

Realizacja zajęć dodatkowych i kursów zawodowych dla uczniów szkół Powiatu Nowosolskiego okazała się sporym wyzwaniem w dobie walki z koroanwirusem. Jednak uczniowie Elektryka i Spożywczaka udowodnili, że nie ma rzeczy niemożliwych.

„Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Nowosolskim” to projekt, dzięki któremu uczniowie powiatowych szkół rozwijają swoje umiejętności i kompetencje zawodowe. W ramach projektu organizujemy m. in. staże, praktyki, spotkania z doradcami zawodowymi oraz kursy.

Na odległość

Ze względu na sytuację epidemiczną część placówek kształcenia zawodowego podjęła próbę organizacji zajęć dodatkowych w formie zdalnej.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Elektryk wspiera uczniów w doskonaleniu języka niemieckiego zawodowego i umiejętności informatycznych. Z kolei w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 uczniowie kontynuują przygotowanie w ramach warsztatów gastronomicznych i przygotowanie wojskowe w logistyce.

Powtórka przed egzaminem

Uczniowie podczas pracy zdalnej rozwijają swoje umiejętności i kwalifikacje w danym zawodzie, a także poszerzają wiedzę przed zaplanowanymi na czerwiec egzaminami.