Zapraszamy na Nowosolski Festyn Pszczelarski

Powiat Nowosolski, Miasto Nowa Sól oraz Nadleśnictwo Nowa Sól – partnerzy akcji „Wspólnie dla pszczół” – zapraszają na Nowosolski Festyn Pszczelarski, który odbędzie się 4 czerwca 2023 (niedziela) godz. 13.00 – 16.00 w Parku Krasnala (wiata grillowa).

Nowosolski Festyn Pszczelarski 4.06.2023 godz. 13.00 - 16.00W programie festynu:

• warsztatów pszczelarskich dla dzieci: budowa ulików dla pszczół murarek, zbijanie ramek ulowych, drutowanie i wtapianie węzy.
  • warsztatów plastycznych dla dzieci – konkurs: malarskie, prace w plastelinie, wyklejanki.
  • topienia wosku- odlewanie figurek woskowych, świeczek z wosku, skręcanie świeczek z węzy pszczelej.
  • pokazów miodobrania i degustacja miodu wirowanego na bieżąco. Plastry z miodem do wirowania
  • gier i zabaw dla dzieci: ,,koło fortuny”, układanie hasło z literek

Współorganizatorem festynu jest Lubuski Związek Pszczelarzy w Zielonej Górze, którego członkowie 4 czerwca wezmą udział w szkoleniu pt. ,,Poprawa warunków higienicznych w rodzinach pszczelich, w ulach i na pasieczyskach” prowadzonym przez wykładowcę z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Wspólnie dla pszczół to ekologiczna akcja, która od ponad roku realizowana jest na terenie powiatu nowosolskiego. Celem kampanii jest poszerzanie wiedzy na temat znaczenia owadów zapylających w ekosystemie oraz aktywizacja mieszkańców regionu do wspólnych działań na rzecz poprawy warunków życia pszczół.

W ramach naszych działań zrealizowaliśmy warsztaty bartnicze dla młodzieży, warsztaty pszczelarskie dla dzieci, zaprosiliśmy mieszkańców na warsztaty budowania domków dla owadów dla mieszkańców, a na terenie Parku Fizyki i CKZiU Elektryk powstały pilotażowe łąki kwietne. Do szkół, przedszkoli, bibliotek i instytucji w Nowej Soli i na terenie naszego powiatu przekazaliśmy ponad 100 domków dla owadów zapylających, które wykonali uczestnicy Warsztat Terapii Zajęciowej oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowej Soli.

Rodzinna impreza, która odbędzie się w Parku Krasnala, jest podsumowaniem tych działań. Gorąco zapraszamy do wspólnej zabawy i tworzenia miejsc przyjaznych zapylaczom.