Zamiana ról czyli Święto Edukacji w LO

A gdyby tak posadzić nauczycieli do szkolnych ławek? Gdyby kazać im znowu zdawać maturę? Na taki eksperyment pokusili się uczniowie nowosolskiego Ogólniaka. Wśród egzaminowanych znalazła się również Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska.

Co łączy Akademię Pana Kleksa, Dzień Świra, Ferdydurke oraz Szkołę umarłych poetów? Odpowiedz pierwsza – we wszystkich pojawia się motyw szkoły. Odpowiedź druga – pytania do filmów oraz adaptacji filmowych pojawiły się na „Maturze z wiedzy o filmie”.

Sprawdzian

Nietypowy egzamin dla nauczycieli oraz zaproszonych gości, którzy brali udział w szkolnych obchodach Dnia Edukacji Narodowej, przygotowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Soli. Młodzież wcieliła się w bohaterów scenek filmowych, z którymi związane były pytania „maturalne”. Mimo wszystko rozwiązanie testu okazało się być sporym wyzwaniem – wymagało wiedzy z literatury i filmu.

Ci, którzy z zadaniem poradzili sobie najlepiej, otrzymali słodki upominek.

Wyróżnienia

Spotkanie było również okazją do wręczenia wyróżnień i podziękowań dla Przyjaciół Szkoły, emerytowanych i obecnych nauczycieli, którzy w szczególny sposób angażują się w pracę z młodzieżą oraz pracowników szkoły, bez których placówka nie mogłaby funkcjonować.

Szczególnie miło, że w gronie Przyjaciół Szkoły znalazły się Starosta Iwona Brzozowska, Członek Zarządu Sylwia Wojtasik, Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Bogumiła Sadowa oraz Radny Powiatu Nowosolskiego Andrzej Dela.