XVII Konkurs Historyczny dla szkół ponadgimnazjalnych

W piątek – 7 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Nowej Soli odbył się finał konkursu historycznego dla szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs odbył się już po raz 17., tym razem tematem był „Renesans i reformacja na Środkowym Nadodrzu”. W sumie wzięło w nim udział 11 ze szkół z terenu powiatu nowosolskiego. Młodzież sprawdzała swoją wiedzę podczas dwóch etapów zmagań: testowego i multimedialnego. Najlepszy okazał się Krzysztof Kozłowski z ZSP nr 3, drugie miejsce przypadło jego bratu – Bartłomiejowi Kozłowskiemu z tej samej szkoły. III miejsce zajął Kacper Freitag z Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Soli. Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyli uczestnikom Członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego Andrzej Ogrodnik, Dyrektor Muzeum Miejskiego Tomasz Andrzejewski i Dyrektor ZSP nr 3 Małgorzata Pietrzak. Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Nowosolskiego.