W dniach 19-21.08.2022 r., w Nowej Soli miało miejsce spotkanie młodzieży polskiej i niemieckiej. Nowa Sól jako miasto leżące nad Odrą ma długoletnią historię związaną ze sportami wodnymi.  Trenujący tu zawodnicy często zdobywali medale na zawodach krajowy i międzynarodowych wliczając w to igrzyska olimpijskie.

Kajakarze podczas zawodów fot. KKS Nowa SólPowiat Nowosolski wspólnie z Kajakowym Klubem Sportowym Nowa Sól i sekcją kajakarską ESV Lokomotive Reichsbah-nausbesserungswerk Cottbus e.V. wspierając wieloletnią tradycję kajakarstwa realizuje projekt „Wodny zawrót głowy – transgraniczna integracja na pograniczu polsko-brandenburskim”, w którego ramach odbyło się spotkanie młodych adeptów kajakarstwa z terenu Polski i Niemiec.

W ramach spotkania na zamkniętym akwenie w Nowej Soli, rywalizowali w zawodach kajakowych o Puchar Starosty Nowosolskiego, a także w regatach smoczych łodzi.

Mimo braku słonecznej pogody, rywalizacja podczas jednych jak i drugich zawodów przebiegała w przyjaznej atmosferze. Nie trzeba dodawać, że wszyscy zawodnicy prezentowali wysoki poziom.

Najlepsze załogi otrzymały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Młodzież nawiązała przyjacielskie relacje, co jest dobrym znakiem na transgraniczną  współpracę w zakresie sportów wodnych w przyszłości.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Współpracy INTERREG VA BB-PL 2014-2020
Fundusz Małych Projektów Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”