Włącz aplikacje i przyjedź na rajd!

Do Europejskiego Dnia bez Samochodu w Powiecie Nowosolskim pozostały dwa tygodnie. Nie trzeba jednak czekać do 22 września, żeby wsiąść na rower. Każdy dzień jest dobry, aby wykręcić parę kilometrów dla Nowej Soli. Powiat Nowosolski wpiera miasto w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Powiat Nowosolski od 11 lat zachęca mieszańców naszego terenu, aby choć na jeden dzień rower stał się jedynym środkiem transportu. W tym roku rowerową akcję prowadzi także miasto Nowa Sól. Postanowiliśmy połączyć siły i zaprosić uczestników Europejskiego Dnia bez Samochodu do Kręcenia kilometrów dla Nowej Soli.

Dzień bez samochodu

W niedzielę 22 września obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu, który w naszym powiecie będzie świętowany na dwóch kółkach. W tym dniu zapraszamy mieszkańców do udziału w rajdzie rowerowym oraz pikniku na Przystani Kajakowej w Nowej Soli.

Startujemy o godz. 11.00 z parkingu Starostwa Powiatowego w Nowej Soli. O godz. 10.30 rozpocznie się rejestracja uczestników radu, dla których mamy drobne upominki.

Razem przejedziemy ok. 20 km – trasa będzie prowadziła przez trzy gminy Powiatu Nowosolskiego.

Rowerowy wrzesień

Tymczasem w Nowej Soli od 1 września trwa rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski. Do akcji może dołączyć każdy – wystarczy tylko ściągnąć bezpłatną aplikację, zarejestrować się, wybrać z listy miasto i kręcić kilometry. Dla uczestników rywalizacji miasto ufundowało nagrody. Do wygrania są dwa rowery oraz kolacja z prezydentem.

Już od pierwszych dni Nowa Sól znajduje się na podium w rankingu rywalizacji. Czy uda się utrzymać pozycję lidera do końca września?

Łączy nas rower

Inicjatywy Powiatu Nowosolskiego i Miasta Nowa Sól mają wspólny mianownik – rower. Dlatego w niedzielę 22 września wspólnie będziemy promować obie akcje. Będziemy zachęcać mieszkańców, aby wsiedli na rower, włączyli aplikację i kręcili kilometry dla Nowej Soli. Razem przejedziemy trasę rajdu i dorzucimy swoją cegiełkę do tytułu Rowerowej Stolicy Polski.