Wiosną będzie bezpieczniej na powiatowych skrzyżowaniach

Kilka dni temu rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ul. Okrężnej, Starostawskiej i Granicznej w Nowej Soli. Podpisaliśmy również umowę na montaż urządzeń, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa na ul. Jana Pawła II w Otyniu.

Na ul. Starostawskiej trwa przebudowaPonad 405 tys. zł będzie kosztowała przebudowa skrzyżowania w Nowej Soli. To inwestycja, która ma wpłynąć przede wszystkim na bezpieczeństwo użytkowników ruchu. W ramach inwestycji powstaną przejścia dla pieszych na ul. Starostawskiej i Okrężnej wraz z prowadzącymi do nich chodnikami. Przy przejściach dla pieszych zostaną wykonane fakturowe oznaczenie nawierzchni oraz rampy krawężnikowe.

Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo PA-BEX z Nowej Soli. Termin zakończenia prac planowany jest do 30 kwietnia 2022 r.

Również do końca kwietnia będą zamontowane 2 urządzenia sygnalizacyjne z wyświetlaczem do wskazania rzeczywistej prędkości pojazdu. Ich montaż jest planowany w okolicy istniejącego skrzyżowania przy ul. Jana Pawła II w Otyniu. Wykonawcą zadania jest Serwis Systemów Sterowania Ruchem Drogowym Andrzej Weiss z Zielonej Góry. Jego wartość to blisko 60 tys. zł.

Oba zadania realizowane są przy wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych.