Wiesław Staruch odchodzi na emeryturę

Ceniony za ogromną wiedzę z dziedziny budownictwa i konstrukcji dróg oraz merytoryczne podejście do swoich zadań. Przez ostatnie 13 lat nadzorował budowy i remonty wszystkich powiatowych dróg, mostów, ścieżek rowerowych i chodników. Wieloletni kierownik Powiatowego Zarządu Dróg odchodzi na emeryturę.

Odchodzącego kieronika PZD żegnali przedstawiciele Powiatu Nowosolskiego oraz samorządowcyWiesław Staruch kierownikiem Powiatowego Zarządy Dróg był od 2009 roku. Wcześniej przez 14 lat pracował w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze, gdzie pełnił m. in. funkcję zastępcy dyrektora.

Odchodzącego na emeryturę szefa PZD pożegnał Zarząd Powiatu Nowosolskiego oraz włodarze Nowej Soli, Gminy Otyń, Gminy Wiejskiej Nowa Sól oraz Gminy Kolsko. Przedstawiciele samorządów dziękowali Wiesławowi Staruchowi za wiele lat dobrej współpracy i wspólnie przeprowadzone inwestycje, które służą mieszkańcom.

Starosta Iwona Brzozowska zapowiedział, że funkcję kierownika PZD przejmie Sebastian Knop. Wieloletni współpracownik W. Starucha doskonale zna problemy i wyzwania, jakie stoją przed powiatowa jednostką.